Svečana ceremonija otkrivanja spomen-obilježja posvećenog svim heroinama Drežnice, bit će upriličena večeras u 19 sati u Gornjoj Drežnici.
Ovaj spomenik podiže se kao trajni znak sjećanja, dubokog poštovanja i vječne zahvalnosti ženama koje su svojom hrabrošću, nepokolebljivom snagom i nesebičnim doprinosom ostavile neizbrisiv trag u najtežim historijskim vremenima.
Organizatori upućuju javni poziv svim borcima, porodicama, prijateljima, komšijama, kao i svim građanima Bosne i Hercegovine da svojim prisustvom uveličaju ovaj značajan događaj.
“Dođite da zajedno odamo počast i sačuvamo od zaborava one koje to najviše zaslužuju. Hvala svim heroinama Drežnice”, poručuju organizatori.

(Mostar Danas)

















