Nakon sastanka gradonačelnika Mostara Marija Kordića s vijećnicima Gradskog područja Sjever i predstavnicima ekoloških udruženja, na kojem je zatraženo preispitivanje odluke o uspostavljanju pretovarne stanice u Vrapčićima, donesena je nova odluka kojom Vrapčići više nisu predviđeni za pretovar otpada.
Umjesto ranije planirane lokacije u Vrapčićima, Štab civilne zaštite Grada Mostara odredio je dvije nove privremene lokacije za pretovar otpada: reciklažno dvorište Jug i reciklažno dvorište Sjever. Riječ je o reciklažnim dvorištima u Rodoču i Sjevernom logoru, kojima upravlja JP Komunalno, gdje se otpad i ranije razvrstavao i pripremao za daljnju obradu.
Na taj način prihvaćen je zahtjev predstavnika lokalne zajednice koji su se protivili uspostavljanju pretovarne stanice u Vrapčićima te tražili da se odluka preispita.
Bitno je napomenuti kako se ne radi o uspostavljanju novih deponija, već isključivo o privremenim pretovarnim mjestima koja će služiti za efikasniji odvoz otpada i bržu normalizaciju stanja u gradu.
(Mostar Danas)

















