Selektor nogometne reprezentacije BiH Sergej Barbarez oglasio se na društvenim mrežama dan nakon velike pobjede protiv Katara i plasmana u nokaut fazu Svjetskog prvenstva.
Barbarez je u podužem statusu naglasio da je najvažnije da se BiH raduje.
“Zar je važno ko je počeo, ko ušao, ko zabio i ko odbranio. Zar je važno šta “stručnjaci” kažu, “smijemo” li igrati sa dva napadača, ili koji igrač “mora” igrati, da li smo “srednja” ekipa, ili kako “moramo” sve pobijediti sa 3:0 ili “da ovako ne možemo protiv Amerikanaca”, a mi ispisasmo fudbalsku istoriju, a mi učinismo narod nikad sretnijim i ponosnijim, a mi ujedinismo narod, a mi stvorismo nove idole itd itd”, počeo je Barbarez i nastavio:
“Zar nije važno da sanjamo snove, zar nije važno da smo zajedništvo, zar nije važno da zastava naše Bosne i Hercegovine već mjesec dana se viori na najvećoj svjetskoj fudbalskoj sceni, zar nije važno da “stvaramo” svjetliju budućnost, za nije važno da smo ponosni itd itd”.
Podsjećamo, Zmajevi će u nokaut fazi igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država, a susret se igra 2. jula u San Franciscu.
(Mostar Danas)

















