Inicijativa građanki i građana Mostara organizirala je radionicu pod nazivom „Feminstički susreti – razmjena iskustava i naučenih lekcija”, koja se održala u subotu, 27. juna 2026. godine u Mostaru. Radionici su prisustvovale članice udruženja “TIM Volim život” iz Cazina.
Članice Inicijative građanki/na Mostara predstavile su rad “Inicijative građanki/na Mostara”. Razgovarano je o aktivizmu i doprinosu žena kroz historiju Mostara i Hercegovine, pokretanju prvog online muzeja žena Mostara te razvoju feminističke turističke ture grada. Poseban akcenat stavljen je na ulogu žena u razvoju društva i države, njihov često nedovoljno prepoznat doprinos u oblastima poput obrazovanja, kulture, sporta, medicine i politike, kao i na važnost sprečavanja nasilja nad ženama i preventivnog djelovanja. Bilo je riječi i o značaju preventivnih zdravstvenih pregleda za žene, kao i o načinima da se ove teme kvalitetnije predstave javnosti, približi rad IGM-a i doprinese većoj vidljivosti žena u društvu.
Tokom radionice predstavljena su iskustva iz dosadašnjeg rada, kao i zaključci i rezultati panel diskusija koje je Inicijativa građanki/na Mostara organizirala širom Hercegovine.
Kroz radionicu su učesnicama iz Cazina prenesena iskustva i primjeri dobre prakse nastali tokom rada Inicijative građanki/na Mostara u lokalnim zajednicama širom Hercegovine.
(Mostar Danas)


















