Članovi Atletskog kluba Mostar ostvarili su zapažen nastup na Međunarodnom atletskom mitingu „Vogošća 2026“, osvojivši ukupno 46 medalja i još jednom potvrdivši kvalitet rada jednog od najuspješnijih sportskih kolektiva u gradu na Neretvi.
Miting je okupio veliki broj atletičara iz različitih klubova i uzrasnih kategorija, a boje Atletskog kluba Mostar branilo je čak 80 takmičara koji su nastupili u brojnim disciplinama.
Mladi mostarski atletičari kući su se vratili sa impresivnim učinkom od 13 zlatnih, 15 srebrenih i 18 bronzanih medalja.
Trinaest zlatnih medalja za Mostarce
Najsjajnija odličja osvojili su:
- Davud Šabanović (100 metara)
- Lejla Rahimić (100 metara i 60 metara)
- Džana Lapo (medicinka)
- Ashar Herić (medicinka i skok u dalj)
- Iris Karakaš (medicinka)
- Afan Koso (skok u dalj)
- Lamija Prguda (medicinka)
- Arman Konjić (vortex)
- Una Ristić (vortex)
- Sara Šapuh (vortex)
- Nina Bjelogrlić (100 metara)
Posebno se istakla Lejla Rahimić sa dvije zlatne medalje, kao i Ashar Herić koji je do najsjajnijih odličja stigao u dvije discipline.
Veliki broj srebrnih odličja
Srebrene medalje za Atletski klub Mostar osvojili su:
- Aria Ćorić (100 metara)
- Sanida Špago (dalj)
- Imran Tibo (vortex)
- Davud Šabanović (vortex)
- Džana Lapo (vortex)
- Sara Hrnjica (vortex)
- Nudžejma Vila (100 metara i 60 metara)
- Ajla Crnalić (100 metara)
- Alen Čolaković (60 metara)
- Nina Bjelogrlić (vortex)
- Emana Špago (medicinka)
- Kenan Konjić (600 metara)
- Mak Pajo (dalj)
- Džejla Sabljić (100 metara)
Bronzane medalje u brojnim disciplinama
Bronzom su se okitili:
- Ella Zolj (vortex)
- Sanida Špago (vortex)
- Faris Šator (dalj)
- Zarah Elezović (medicinka)
- Alen Čolaković (dalj)
- Lamija Prguda (dalj)
- Ajla Crnalić (dalj)
- Helena Blažević (60 metara)
- Hadi Herić (60 metara)
- Nejla Čolakhodžić (60 metara)
- Amina Husić (medicinka)
- Tamara Krezić (100 metara)
- Loren Markin (100 i 300 metara)
- Hanna Ćehić (skok u vis)
- Dino Jakirović (60 i 200 metara)
- Clara Pirlein (400 metara)
Potvrda kvalitetnog rada
Rezultat ostvaren u Vogošći još je jedna potvrda kontinuiranog i predanog rada trenera i takmičara Atletskog kluba Mostar, koji iz takmičenja u takmičenje ostvaruju zapažene rezultate na domaćoj i međunarodnoj sceni.
Iz kluba su nakon mitinga uputili čestitke svim atletičarima na ostvarenim rezultatima, zalaganju i sportskom duhu koji su pokazali tokom takmičenja.
„Čestitke svim našim članovima na nastupima, prikazanom i postignutom“, poručili su iz Atletskog kluba Mostar.
Sa ukupno 46 osvojenih medalja, Mostarci su još jednom pokazali da predstavljaju jednu od najuspješnijih atletskih sredina u Bosni i Hercegovini kada je riječ o radu sa mlađim uzrasnim kategorijama.
















